Tips voor online presenteren!

Tijdens onze online sprekersavond hebben Jeroen Baardemans en Marc Lammers duidelijke en praktische tips gegeven over de belangrijke aspecten van online presenteren. De COVID-19 maatregelen maken het namelijk nog wel mogelijk om presentaties online, vanuit huis of een studio, te geven. Extra belangrijk dus om even deze tips door te lezen!

 

Basis

  • De 7-secondenregel
    Ons brein raakt verveeld na gemiddeld 7 seconden hetzelfde beeld te zien. Dus zorg voor super veel afwisseling in beeld, geluid en interactie!
  • Laat perfectie los
    Een online presentatie zal nooit precies gaan zoals je je had voorgenomen.
  • Vertrouw op je verhaal
    Jij en jouw verhaal is de reden dat mensen hun laptop in eerste instantie al aanzetten.
  • Een goede voorbespreking
    Bespreek met je opdrachtgever het doel van de bijeenkomst, je doelgroep, focuspunten en waarom ‘jij’ mag komen.

 

Pak je publiek in

  • Interactiemogelijkheden zijn eindeloos
    Maak gebruik van polls, chats en quizzen. Laat mensen zwaaien, noem namen en reageer op wat je ziet gebeuren op de beelden.
  • De lens van je camera is je nieuwe BFF
    Beeld je in dat die volle zaal achter de lens zit en kijk je publiek aan door de lens!
  • Geef net zoveel energie als op het podium
    Ga staan, laat je handen zien. Pas als je zweet, ben je op de goede weg!

 

Het oog wil ook wat

  • Kijk eens achterom
    Zorg voor de juiste achtergrond: geen familiekiekjes, boekenkasten of een lege muur. Maar een achtergrond die past bij je verhaal. Met voorwerpen of een projectie/green screen.
  • De lens op de juiste hoogte
    Voorkom dat de kijker je neusharen kan tellen. Zet de camera iets hoger dan jezelf zodat je hele bovenlichaam + handen te zien zijn.
  • Goed beeld en geluid
    Gebruik genoeg licht, een goede microfoon en het liefst een betere camera dan die van je laptop. Ook belangrijk is een goede verbinding, dus gebruik een data kabel in plaats van je wifi.

 

Als je deze tips goed toepast, zul je zien dat het presenteren achter een laptop of camera ook veel leuker en makkelijker wordt!

Sprekers in dit artikel