| |
|
|
Yvonne van Gennip |
Oud-schaatsster |
|
|
Iedereen in Nederland herinnert zich nog de ontwapende lach van Yvonne van Gennip toen ze tijdens de Olympische Winterspelen in 1988 drie keer Goud won. In december 1987 lag Yvonne nog in het ziekenhuis. Niemand verwachtte dat Yvonne twee maanden later in Calgary geschiedenis zou schrijven. Het onverwachte gebeurde en Yvonne van Gennip ging de geschiedenisboeken in als de Koningin van de Winterspelen.
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerelateerde sprekers
|
|
Biografie
Nog steeds klinkt het verhaal van de zegetocht van Yvonne van Gennip in 1988 tijdens de Olympische Spelen te Calgary te mooi om waar te zijn. Van Gennip is de geschiedenis in gegaan als een vedette die onverwacht piekte op het mooist moment in een sportcarrière: de Olympische Spelen. Met drie Gouden plakken zorgde ze voor een van de mooiste Nederlandse sportsprookjes. Te meer omdat ze de onverslaanbaar geachte meiden uit de voormalige DDR flink klop gaf. Nog wel in een periode dat ze geen wedstrijd had gereden en lang geblesseerd was. Niemand rekende op haar, maar met natuurlijk talent liet ze iedereen perplex staan.
Ondanks het succes was Yvonne van Gennip een twijfelaar. Ze was onzeker en enige tijd geblesseerd. Daarnaast was ze erg betrokken bij de minder bedeelden in de samenleving, dat was in die tijd minder gewoonlijk dan nu. De uit Haarlem afkomstige Van Gennip is altijd goedlachs. Tijdens de Spelen van Calgary betoverde ze haar thuisland met haar guitige blik en de ene na de andere oneliner.
Na haar prestaties op de Olympische Spelen kon Van Gennip de hoge verwachtingen in Albertville 1992 niet waarmaken. Na dat Olympisch toernooi besloot ze ook te stoppen met wedstrijdschaatsen. Tegenwoordig is Yvonne nog steeds betrokken bij de sport; ze is werkzaam bij Sportservice Noord-Holland, als consulent jeugdsport en presenteert SportShake (regio tv - breedtesport).
Samen met Fanny Blankers Koen, Inge de Bruijn en Leontien van Moorsel behoort Yvonne van Gennip tot de meest succesvolle sportvrouwen van Nederland. En dat allemaal dankzij haar geweldige prestatie in Calgary en in de jaren daarna. In een interview of duopresentatie kan Yvonne van Gennip uitgebreid terugblikken op haar carrière met boeiende anekdotes. En omdat ze nog steeds betrokken is bij de sport zijn analyses en voorbeschouwingen tijdens grote schaatstoernooien informatief en vermakelijk. Met haar spontane en enthousiaste uitstraling wint het Olympisch Fenomeen het publiek voor zich.
|
|
Inzetbaarheid
Schaatsclinics, interviews, duopresentaties, analyses, reclamecampagnes
|
|
Kenmerken
Spontaan
Vrolijk
Koningin van Calgary
Olympisch fenomeen
|
|
Prestaties
1992: Olympische Spelen te Albertville: 6e op 3 km, val op de 1.500 m
1988: Olympische Spelen te Calgary: Goud op 5 km, 3 km en 1.500 m, WK Allround: 2e
1987: EK Allround: 2e
1986: EK Allround: 2e
1985: EK Allround: 2e
1984: Olympische Spelen te Sarajevo: 1.500 m: 11e, 1.000 m: 6e, 3.000 m: 5e
18 x Nationaal record
4 x Wereldrecord
|
|
|
|
|
|
|
|