| |
|
|
Eric Heiden |
Teamarts team USA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerelateerde sprekers
|
|
Biografie
Wat Eric Heiden heeft gedaan tijdens de Olympische Spelen van 1980 in Lake Placid is tot op de dag van vandaag ongeëvenaard, vijf keer goud. Zelf zegt hij daarover: Ach, gouden medailles, wat kan je ermee? Ik heb liever een fijn trainingspak, dat kan ik in elk geval gebruiken, gouden medailles hangen daar maar, misschien als ik oud word, kan ik ze verkopen als ik het geld nodig heb... Dit typeert Heiden. Hij wil niet gezien worden als een held en heeft zich nooit lekker gevoeld bij de gekte rondom zijn persoon. Liever ging hij met een paar vrienden een biertje drinken.
Eric Heiden was als kind erg goed in hockey en voetbal, maar toen ook al een goede schaatser. Toen hij 14 jaar was is hij begonnen met serieus trainen voor het langebaan schaatsen. Een van de dingen die Heiden als training heeft geïntroduceerd is het trainen op een schaatsplank.
Heiden, onverslaanbaar van 1977 tot en met 1980, heeft na het schaatsen zijn studie afgerond. Aan de universiteit van Wisconsin is Eric opgeleid tot orthopedisch chirurg, hij trad hiermee in zijn vaders voetsporen. Tegenwoordig gebruikt hij zijn professie ook om de Amerikaanse schaatsploeg bij te staan tijdens de toernooien, als teamarts.
Het schaatsen is niet de enige sport, waar Heiden een voorliefde voor had. Weinigen weten dat Heiden ook als wielrenner niet onverdienstelijk heeft gepresteerd. In 1986 heeft Eric meegedaan aan de Tour de France, echter door een valpartij heeft Heiden de Tour niet kunnen uitrijden.
In 2006 werd er door middel van een ingewikkeld systeem uitgerekend wie de beste schaatser aller tijden was. Bij de samenstelling van is rekening gehouden met de technische veranderingen tussen 1895 en 2006. Binnenbanen, klapschaatsen en snelle flitsende pakken zijn nu, in tegenstelling tot vroeger, vanzelfsprekend. Eric Heiden was volgens de berekeningen de beste schaatser. Hij liet onder andere Ard Schenk (2e), Johan Olav Koss (6e) en Rintje Ritsma (7e) achter zich.
|
|
Inzetbaarheid
Presentaties, lezingen, interviews, commerciele activiteiten
|
|
Kenmerken
Olympische held
Bescheiden
Nuchter
Amerikaan
Vrije geest
Sportgek
|
|
Prestaties
2006: Uitgeroepen tot beste schaatser aller tijden
1980: Olympische Spelen Lake Placid 1980 5 keer Goud: 500m, 1000 m, 1500 m, 5 km en 10 km.
1980: WK allround 1e, WK sprint 1e
1979: WK allround 1e, WK sprint 1e
1978: WK allround 1e, WK sprint 1e
1977: WK allround 1e, WK sprint 1e
1976: Olympische Spelen Innsbruck: 5 km: 19e en 1500 m: 7e
Eric Heiden heeft in zijn schaatscarriere in totaal 16 wereld records gebroken
|
|
|
|
|
|
|
|