| |
|
|
Bart Veldkamp |
Schaatscoach |
|
|
Bart Veldkamp was een van de opvallendste schaatsers van de jaren ’90. Naast zijn geweldige prestaties zijn opmerkelijke keuzes en uitspraken hier mede de oorzaak van. Hij werd Olympisch Kampioen in 1992, naturaliseerde zich tot Belg in 1996, dreigde telkens te stoppen met schaatsen maar zag even zoveel aanknopingspunten om zijn carrière voort te zetten. Uitdagingen gaat hij niet uit te weg. Zo was hij onder andere bondscoach bij de Amerikaanse schaatsbond.
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerelateerde sprekers
|
|
Biografie
Bart Veldkamp is van origine een marathonschaatser. Nadat hij eind jaren ’80 de eerste Wereldkampioen was geworden maakte hij de overstap naar het langebaan schaatsen. Bart Veldkamp was in zijn eerste jaren al meteen zeer succesvol op de lange afstanden. Zo behaalde hij een historisch Gouden medaille op de Olympische Spelen in Albertville, 1992. Tijdens de 10 kilometer wist hij de onverslaanbaar geachte Johan Olav Koss met miniem verschil te kloppen. Veel bekendheid dankt Bart Veldkamp aan zijn overstap naar België. Vanaf 1996 kwam hij voor België uit tijdens de internationale toernooien. Zo was Bart Veldkamp de eerste ‘Belg’ die bij de Winterspelen een medaille haalde (brons in 1998).
In 2006 schaatste Bart Veldkamp zijn vijfde en laatste Olympische Spelen. Na zijn actieve carrière is hij actief gebleven in de schaatswereld. Bart Veldkamp was analist bij de NOS tijdens grote toernooien en presenteerde het programma ‘Kluners uit Kenia’. Daarna was hij coach van de Amerikaanse schaatsploeg waar hij ondermeer Shani Davis en Chad Hedrick onder zijn hoede had. Tegenwoordig is hij assistent-coach van Gerard Kemkers bij de TVM schaatsploeg.
Bart Veldkamp staat bekend om zijn ongekende doorzettingsvermogen. Of het nu gaat om sportieve prestaties, het coachen van atleten of het geven van presentaties. In alles wat hij doet probeert hij het maximale uit te halen. Bart Veldkamp ontwapend met zijn aanstekelijke enthousiasme, zijn charisma en brede interesse. Hij presenteert over motivatie, samenwerken, zelfstandig ondernemen en coaching op basis van zijn ervaringen in de schaatswereld en het bedrijfsleven.
|
|
Inzetbaarheid
Presentaties en lezingen over
- Motivatie
- Samenwerken
- Zelfstandig ondernemen
Schaatsclinics, paneldiscussies, openingen, reclamecampagnes.
|
|
Kenmerken
Zelfbewust
Doorzetter
Analytisch
Enthousiast
|
|
Prestaties
Bart Veldkamp werd Wereldkampioen marathonschaatsen en behaalde op Olympische Spelen één Gouden (1992) en twee bronzen medailles (1994, 1998). Daarnaast behaalde hij op diverse Europese en Wereldkampioenschappen Allround een podiumplaats.
|
|
|
|
|
|
|
|