| |
|
|
André Wetzel |
Voetbalcoach/-bestuurder |
|
|
André Wetzel behaalde als voetballer de eredivisie, was jarenlang docent lichamelijke opvoeding, promoveerde met VVV-Venlo en was technisch directeur van Ado Den Haag. Wetzel heeft een uitgesproken visie over samenwerken, communicatie en teambuilding die hij graag met u deelt.
|
|
|
|
|
|
|
|
Gerelateerde sprekers
|
|
Biografie
Als voetballer speelde André Wetzel in de jaren ’70 en ’80 voor onder andere Haarlem, FC Amsterdam, FC Den Haag en Telstar. Met name in Amsterdamse dienst was Wetzel productief. Bij de fusieclub tussen Blauw-Wit, DSW en de Volewijckers scoorde hij in drie seizoenen 26 keer. Na zijn carrière als actief voetballer werd André Wetzel docent lichamelijke opvoeding in Dordrecht. Zijn fulltime baan combineerde hij echter lange tijd met het trainerschap bij diverse amateur verenigingen.
Vanaf 1997 maakte André Wetzel werk van zijn ambities als trainer. Gesteund door zijn ervaringen als docent begon hij als assistent trainer van Mark Wotte bij Den Haag en FC Den Bosch. In 2001 nam hij de selectie van Oranje onder 19 onder zijn hoede. Daar werkte hij onder andere met Robin van Persie en Wesley Sneijder. Na diverse korte avonturen in binnen- en buitenland trad André Wetzel in 2007 in dienst van VVV Venlo. Wat zijn voorgangers niet bereikten, lukte Wetzel wel. Promotie afdwingen van de Eerste naar de Eredivisie. In het seizoen 2008/2009 verruilde hij Venlo voor zijn geboorteplaats Den Haag. Bij Ado Den Haag was hij het eerste jaar hoofdcoach, vervolgens technisch directeur. In die tijd heeft hij het imago van Ado Den Haag een enorme impuls gegeven en op de kaart gezet. Eind 2009 werd André Wetzel onverwacht ontslagen, een drastische maatregel n.a.v. een kritisch interview.
André Wetzel is een opvallende verschijning in de voetballerij. Verwacht geen cliché’s of sociaal wenselijke antwoorden van de Hagenees. Hij is direct, open en overtuigd van zijn eigen visie. Hij is kritisch, durft stellingen te deponeren en de discussie aan te gaan, maar blijft altijd een gentleman.
|
|
Inzetbaarheid
Presentaties en lezingen over:
- Succesvol samenwerken
- Communicatie
- Teambuilding
- Doelen stellen en realiseren
- Anekdotes over zijn werk als speler, trainer en bestuurder
- het wel en wee van Ado Den Haag in 2008 en 2009
Dagvoorzitterschappen, paneldiscussies
|
|
Kenmerken
Communicatief
Kritisch
Leergierig
Open
Zelfverzekerd
|
|
Prestaties
André Wetzel was zelf een succesvol profvoetballer die er in slaagde om via een maatschappelijke carrière successen te behalen als coach. Hij leidde diverse amateurverenigingen naar diverse promoties en kampioenschappen, dwong bij VVV-Venlo promotie naar de Eredivisie af en had bij Oranje onder 19 de huidige topvoetballers onder zijn hoede (kwalificatie voor het EK).
|
|
|
|
|
|
|
|